головна від ферми до столу наші вівці фотогалерея Зелений Дуб форум цікаві сайти  контакт стрічка RSS

Романівські вівці www.vivci.kardash.com.ua

вівці, Зелений Дуб

 

Романівські вівці на фермі Зелений Дуб.

   

    Усім відомі "лагідні овечки" в дійсності не завжди поводяться лагідно і терпляче, а можуть заподіяти багато клопоту, особливо якщо їхньому хазяїнові погано відомі особливості поведінки тварин і правильні прийоми поводження з ними. 

    Від народження баранчики, як правило, більш цікаві, приязні і довірливі до людини  ніж ягнички. Мило підставляють свою голову для ласки, люблять щоб їх почухали за вухом або підборіддя. Важко встояти перед спокусою  погладити цих милих і доброзичливих ягняток. Але пам’ятайте,  що найбільш агресивні барани, створені їхніми власниками. Баранчик який бачив у вас свого друга, в один день побачить  в вас ворога і суперника за вівцю в отарі. В будь якому випадку дорослий баран сприймає вас як члена отари і хоче домінувати над вами.  Ніколи не довіряйте барану!

 

Агресивність баранів (Rіeder  H. )

 

      Барани можуть проявляти агресивність щодо людей. Подібні випадки хоч і не часто, але все-таки  трапляються, причому травми іноді наносять навіть безрогі барани. Звичайно, це не означає, що всі барани агресивні й небезпечні. Злість проявляється в деяких плідників. Причини можуть бути різноманітні.

       Особливою агресивністю відрізняються барани, вигодовані штучно, "з пляшечки", які  звикли до контакту з людиною. Ігри з баранчиком повільно переростають у боротьбу за першість дорослого самця з людиною. Тварини не можуть відрізнити гру від дійсності, і під час тічки в овець приймають людину за суперника, тому ігри з баранами, їх поглажування та чухання за вухом бувають небезпечними.

      Агресивність не виникає спонтанно. Ця якість розвивається поступово. Куплений на аукціоні баран спочатку поводиться  обережно й навіть полохливо. З часом він стає зовсім довірливим і ручним, але поступово йому набридають  лагідні  поглажування,  він починає буцатися. Що робити? Порада не дуже приємна, але при таких проявах агресивності потрібно бити барана долонею по очах і вухах. Це допомагає розставити пріоритети. Ударів по чолу баран не відчуває, вони тільки дратують його ще більше. Добре діє відро холодної води, вилитої на голову забіяки. Після декількох подібних операцій баран, як правило, стає більш смирним. Але в кожному разі будьте обережні!

      Особливо потрібно бути уважним в період тічки в самок. Обрізаючи копита вівцям у тічці, ізолюйте барана в закритому приміщенні, тому що в цей час він може завдати великої шкоди.

      Втім, ці прояви інстинкту захисту череди іноді навіть бажані, наприклад, при нападі агресивних собак. Не всяку    поведінку барана, що відхиляється від норми,  потрібно відразу приймати за агресивність. Якщо баран все-таки  схильний до буйства, будьте напоготові. На таку тварину надягають шкіряний недоуздок,

 

  щоб у будь-який момент схопити й прив'язати його. Памятайте, що баран найчастіше нападає  тоді, коли ви відвертаєтеся від нього і стоїте до нього спиною, або коли він роздратований вашими різкими рухами.

      Якщо баран надто злий, його рекомендується забити. 

     Отже При вигоні на пасовище потрібні обережність і постійне спостереження. Нормально поводьтеся з бараном, не гладьте його по голові; якщо буде потреба жорстко коректуйте його поведінку  твердою рукою, і проблем не буде. Обачність необхідна не тільки в спілкуванні з биками, жеребцями й кнурами, але й з баранами.

Забавне відео з агресивним бараном та довірливим рибалкою  

 

Джерело:
 Rieder, H. Schafe halten, Ulmer Verlag, Stuttgart, 1998.
      Що треба знати починаючому вівчареві
       • Початок розведення овець - підготовка й планування
       Вівці - охоронці природних ландшафтів
       •  Діти в догляді за вівцями
        •  Агресивність баранів
 Інші статті по темі:
  1. Цінні біологічні особливості романівських овець   Аборигенна романівська вівця є унікальною і однією з перспективних порід не тільки в Росії, а й в світі . Цінні біологічні особливості романівських овець, - висока плодючість і поліестричність, чим обумовлюється високий рівень м'ясної продуктивності (60-100 кг ягнятини) і можливість рівномірного протягом року надходження продукції.....
  2. Звідкіля походять романівські вівці? Породу названо  по назві міста, в околицях якого вона була виведена ...
  3. Романівська порода овець (За В.О. Сухарльовим) Романівська порода овець унікальна за комплексом господарсько-корисних і біологічних особливостей , яка унаслідувала від північних коротко­хвостих овець тонкий хвіст, здатність приходити в охоту і запліднюватись на протязі всього року (поліестричність) та давати за одне ягніння двоє, троє і більше ягнят (багатоплідність), високу життєздатність і пристосованість до суворих умов сніжних зим і пасовищного утримання. Спрямована селекція забезпечила високу скоростиглість романівських овець і цінні якості їх овчин, які не мають собі рівних за легкістю, міцністю, красою і теплозахисними властивостями.....
 4. Вода - зима - вівці ...Якщо в холодну пору ваші вівці не дають достатньо молока, можливо що вони не отримують достатньо питної води, лише тому що вона занадто холодна..
5. Послеродовой период у овец романовской породы  .... при наличии активного моциона до родов и после родов и физиологической стимуляции бараном-пробником после родов инволюция половых органов заканчивается в первый месяц после родов и создаются все необходимые условия для наступления беременности сразу после окончания послеродового периода....
6. Про харчування високопродуктивних овець ...  Обмеження на використання потенціалу відтворення овець надає недостатнє харчування під час останніх тижнів суягності та раннього періоду лактації...
7.  Переработка шерсти. Валяльный промысел - традиционное ремесло Полесья Валяльный промысел, издавна игравший важную роль в быту полещуков, имел целью валяние сукна и изготовление войлока, валенок, шапок. Из сукна шили верхнюю одежду, головные уборы, штаны. Войлок шел на изготовление конской упряжи: седелок, седел, хомутов...
8. Кожевенные промыслы Полесья. Исторический очерк ...      Уже в XVI в. жителям Волыни, в том числе и Полесья, были известны такие кожаные и меховые изделия, как «боты», «полуботики» (даже сафьяновые), беличьи шубы, кожухи, широкие кожаные пояса, калиты, мошны, сумки из юфти, барсучьей, лосиной кожи, упряжь . Эти изделия изготовляли городские ремесленники ...
9. Изготовление продукции из шерсти у бурят восточной Сибири ( по Д.М. Маншееву ) ...  Одним из замечательных достижений древних скотоводов было изобретение способа приготовления войлока. Войлочные изделия, широко применявшиеся еще в скифское время, и поныне используются всеми кочевыми скотоводами Евразии....

Статті баранина від ферми до столу

   

Овеча ферма Зелений Дуб

    Романівські вівці це унікальна генетично чиста і одна з найбільш перспективних порід в світі.   Вона має високу плодючість (зазвичай 3-4 ягнят за окіт)  і поліестричність.   Вівці здатні приходити в охоту і давати потомство в усі сезони року.
      Романівські барани найкращі стимулятори і пробники. Вони мають високе лібідо протягом всього року і здатні в  короткі терміни охоплювати більше овець, ніж барани інших порід.

    При промисловому схрещуванні  романівських овець з іншими породами в повній мірі проявляється гібридна сила при високій плодючості.

 

Наша ферма  з садибою - прекрасне місце для відпочинку   

Садиба Зелений Дуб це:

Овеча ферма і садиба Зелений Дуб
• Зручне проживання
 • Спілкування з домашніми тваринами
• Мальовничі краєвиди
 • Чисте повітря та вода (навколо змішані ліси і жодного промислового підприємства)
 • Збір грибів, ягід, лікарських  рослин
 • Можливість здійснити одноденні піші або велосипедні походи
Погода на фермі Зелений Дуб
  Погода в Україні
Наші партнери:
  Торф'яні субстрати для аматорів та професіоналів
  Мозаїка в архітектурі і дизайні
 

© 2012 ПП Кардаш   Усі права захищені. Останні зміни: 25.02.2013.