головна від ферми до столу про нас фотогалерея Зелений Дуб форум цікаві сайти  контакт стрічка RSS

Романівські вівці www.vivci.kardash.com.ua

 Новини з Брюсселю . Повідомлення  з  міжнародного форуму вівчарів про проблеми вівчарства в світі

 

     На сайті Словацької сільськогосподарської і харчової палати ( Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK)) www.sppk.sk знайшов цікаве повідомлення Správy z Bruselu . Medzinárodného ovčiarskeho fóra  (Новини з Брюсселя. Повідомлення  про міжнародний форум вівчарів).

      Довідка: Словацька сільськогосподарська і харчова палата (Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK)) -  місія полягає у здійсненні привілеї спільних інтересів своїх членів у розвитку економічної та соціальної політики, участь у реалізації та заохочення та захисту бізнесу своїх членів для розвитку і вдосконалення сільського господарства і харчової промисловості в Словацькій Республіці. Учасники SPPK є фізичні та юридичні особи, які здійснюють діяльність у галузі сільського господарства, продовольства і біологічних, технічних та бізнес-послуг для сільського господарства і продовольства, а також муніципальні організації в сільськогосподарському секторі та інших. SPPK здійснює свою діяльність через центральний офіс і мережа 40 регіональних сільськогосподарських і продовольчих камер (РНПК) і чотирьох регіональних палат Статуту (РСІ).

         У п'ятницю, 04.10.2013 в Брюсселі міжнародна організація COPA- COGECA (Об'єднаня фермерів і їх кооперативів у країнах Європейського Союзу) організувала міжнародний  вівчарський форум для  для фермерів і переробників. Форум відкрив Pekka Pesonen, Генеральний секретар COPA- COGECA. За його словами програма форуму була розділена на чотири частини, які були присвячені тенденціям в області споживання баранини, а також сприяння, підтримки молодих фермерів, ризики в овечому секторі та інновації.

        Про глобальні тенденції в області виробництва, споживання і торгівлі м’ясом овець повідомив представник FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations)  Michael Griffin. Ціни на баранину протягом останніх двох років значно знижуються, проте протягом останнього десятиліття спостерігається збільшення загального виробництва баранини. Найбільші виробники баранини в Азії. Найбільший виробник Китай з більш ніж 4 млн. тон, в ЄС - 28 виробництво менш ніж 1 мільйон  тонн, Індія близько 900 000 т, Австралія близько 600 тисяч тон, Нова Зеландія близько 500 тисяч тон.

Довідка: Міжнародна організація COPA - COGECA  знаходиться в Брюсселі. Це об'єднаний голос фермерів і їх кооперативів у країнах Європейського Союзу. Створена шляхом злиття двох  основних сільськогосподарських  організацій в Європейському Союзі . Вона була заснована в 1962 році. COPA є Європейською головною організацією фермерів ("Європейська асоціація фермерів") і COGECA є  організацією сільськогосподарських кооперативів . Разом вони утворюють сильний представницький орган євроропейського сільського господарства. http://www.copa-cogeca.be/Menu.aspx

        Виробництво м'яса протягом останнього десятиліття в багатьох країнах зростає, але тенденція скрізь однакова. У Новій Зеландії  спостерігається  скорочення виробництва приблизно на 12%, виробництво в Австралії залишилося колишнім. В Америці, споживання всього 0,5 кг баранини на душу населення, в той час як споживання Океанії становить понад 10 кг на душу населення в рік, в Африці є споживання близько 2 кг на душу населення в рік, Азія близько 2 кг в рік на душу населення, в Європі баранини споживання на душу населення в рік менше, ніж 2 кг.  

     В розрізі країн  споживання баранини на душу населення в рік найбільше в Монголії - більше 44 кг, далі слідують Нова Зеландія, Туркменістан, Бахрейн, Кувейт, Катар, Оман, Об'єднані Арабські Емірати - більше 10 кг / рік  на душу населення.

      В даний час експортується 900 000 тонн м'яса. Найбільші постачальники баранини Нова Зеландія (350 000 тонн), Австралія (менше 350 000), ЄС-28 близько 30 000 тон. 

        Крім  м'яса експортуються живі тварини, сьогодні йдеться про 15 млн. голів, але тренд спрямований вниз. Австралія є найбільшим експортером, яка експортує близько 3 мільйонів тварини, та Іран, Судан, Румунія, Сомалі. Експорт живих тварин був значно знижений протягом останніх 10 років.

          Найбільший імпортером баранини в розрізі континентів є Азія, потім  Європа близько 200 тисяч тон. Велика частина імпорту ЄС-28, Китай, США, ОАЕ, Йорданія, Саудівська Аравія. Імпорт в ЄС 28 знизився в останні 10 років, в той час як Китай імпортує більш високі кількості.

      Ввезення живих тварин найбільше в  Саудівської Аравії -  7 000 000 тварин, Кувейт близько 1 500 000 тварин.

      Про тенденції в споживанні баранини в чотирьох країнах, включаючи Великобританію, Німеччину, Францію та Іспанію повідомив Vincent Roisin.  Він порівняв споживання м'яса у 2013 році зі споживанням за минулі 4 роки. Споживання в Великобританії 58 829 тонн (очікувані за весь рік 2013, близько 88 243 тонн), Іспанія 74911 тонн, 837 900 тонн у Франції та Німеччині, 178 тонн. Найдорожче продається баранина у Франції. Споживання у Великобританії 5,3 кг (тільки перші 8 місяців), EC 8,9 кг (в 2013 році, зібрав дані до кінця року), то FR 4 кг (в 2013 році, зібрав дані до кінця року), DE (2,1 кг в 2013 році, зібрав дані до кінця року). При оцінці тенденцій за останні чотири роки, було зниження споживання баранини в Іспанії. У Великобританії, зростання споживання, у разі Франції та Німеччини, споживання залишилося на тому ж рівні. На річному порівнянні, найбільше зростання в покупці баранини у Великобританії, ціни значно знизилися, при 54,4% сімей, які купили овече м’ясо (у 2012 році було тільки 53%). В Іспанії, протилежна тенденція, коли зниження споживання і лише 50,4% сімей купували баранину. Аналогічна тенденція у Франції, в 2013 році, купували баранину приблизно в 57% домогосподарствах. У Німеччині, баранини споживання значно нижче, ніж у вищезгаданих країнах, ціни на м'ясо дещо зменшилися і злегка збільшили покупку баранини, в 2012 році склала 14,9%, а в 2013 році становить близько 15,7% домашніх господарств, які придбали баранину. Ціна є одним з найбільш важливих факторів, що впливають на поведінку споживачів.

        Rupert Claxton звернув увагу на тенденції у споживанні баранини в Китаї. Виробництво  близько 4,5 рази вище, ніж в країнах ЄС. Споживання на душу населення становить близько 3 кг / рік, проте є  великі регіональні відмінності.  Овець в 2012 їх було близько 280 900 000  (в 3,3 рази більше, ніж в ЄС, і в 4 рази більше, ніж в Австралії). Спостерігається збільшення поголів'я овець, у 2013 році сектор поступово відновлюється, але в минулому було пов'язане з падінням в обмеженому випасу худоби. Відновлення в секторі допомогло основному підвищення цін  і краще управління в галузі використання пасовищ. Ціни на баранину поступово зросли з $ 2 за кілограм у 2004 році до 10 доларів за кілограм в липні 2013 року, ціна баранини вище, ніж яловичина або свинина. Китай імпортував м'ясо в основному з Австралії та Нової Зеландії. Імпортувалося в основному заморожене м'ясо, охолоджене м'ясо менше. Імпорт м'яса в Китаї зростає, це цікавий ринок. В кінці 2012 збільшився вдвічі імпорт м'яса (до 20 тис. т / місяць в січні 2013 року, грудень 2012 це було тільки 10 тисяч. тон / місяць). Імпорт баранини поступово збільшується, і є потенціал для  збільшення імпорту овець. Найбільш важливі імпортери це Нова Зеландія і Австралія в Китай, але також імпортує і Уругвай, але ЄС має потенціал, щоб імпортувати овече м'ясо в Китай. З баранини в Китаї готують традиційні страви, які дуже популярні. Споживання овець і баранини буде продовжувати рости, в основному, завдяки більш широкого руху населення, міграції населення в міста та зростання заробітної плати. Ринкові ціни високі, тому є випадки , коли баранина фальсифікується іншими видами м'яса, такі, як щурів м'ясо, м'ясо качок. Одна  банда фальсифікувала такого м'яса більш ніж на 1,6 млн. доларів. Майбутні тенденції сприятливі для баранини, буде продовжувати зростати споживання баранини, очікуване зростання імпорту, так як внутрішнє виробництво обмежується наявністю та якістю пасовищ.  

        Про ситуації в сільському господарстві з точки зору молодих фермерів говорила Maria Prebble.  ЄС має більш ніж 4 500 000 фермерів, з яких більше 1/3 має більш ніж 65-річного віку. І навпаки, тільки 7% фермерів віком 35 років. Проблеми, які перешкоджають збільшенню реального  інтересу це проблеми молодих фермерів купувати землю, отримати фінансування, низька віддача від інвестицій протягом перших років бізнесу. В останні роки значно зросла ціна на землю у Великобританії. Поточна середня ціна £ 7440 за акр (1 акр =4 046.85 м2 ).  Раніше в 2004 році віна була менш ніж  £ 2500 для одного акра. Молодий фермер представив сімейну ферму, на якій вони працюють. У Великобританії існує регіональна підтримка молодих фермерів. 

    Можливість отримання фінансування від Фонду для  овець повідомив Serge Préveraud. Шість місяців тому було створено у Франції новий фонд, який доступний для фермерів. Фонд доступний для молодих фермерів, щоб покрити найбільш нагальні витрати. Фонд покликаний допомогти молодим фермерам, щоб ствердитися в сільському господарстві. Сектор овець у Франції в останні роки потребує більше коштів і а й найкращі торгові умови і підключення до переробної промисловості.

       Про майбутнє вівчарства в Австралії повідомив  Michal Crowley. В останні роки число овець в Австралії значно зменшилася з  160 мільйонів овець до менш ніж у 75 мільйонів овець в 2013 році. Понад 33% ягнят були експортовані в 2002 році, в 2013 році він становить 51%. Число фермерських господарств, які виробляють забійних ягнят збільшується, хоча загальна кількість господарств з вівцями зменшилася. Як і в ЄС і в Австралії проблеми віку у фермерів і кваліфікації. Середній прибуток фермера становить близько $ 568 в тиждень, що значно менше, ніж середня заробітна плата в розмірі $ 921 на тиждень. Існує ще вимога, щоб експортувати ягняти з Австралії, зокрема на ринок в Китаї. Спостерігається  збільшення споживання баранини в 2013 році, особливо в Китаї. З точки зору прибутку кращим продуктом є  баранина. Розроблена цільова програма  (target100.com.au) для  допомоги розвитку м'ясного напрямку великої рогатої худоби та овець. Для молодих студентів влаштовуються різні навчальні курси.

     Майбутнє сектора овець охарактеризував Michael Crowley. Він підкреслив, що Австралія є великим континентом з різними природними умовами. Чисельність овець в частинах Австралії різна , наприклад, New South Wealth – 27 000 000 вівці, 2 000 000 овець Тасманія, Західна Австралія 14 000 000 вівці, Південна 11 мільйонів овець. Власне  споживання баранини в Австралії складає 56% від загального обсягу виробництва. Дуже важливим чинником є ​​порода овець. Австралійський меринос добре пристосований до кліматичних умов. Нова Dorpers порода була завезена в Австралію, добре пристосована, плодюча, має швидке зростання. Проблема в  випасі худоби. Основна проблема і турбота для овець це дикий собака  дінго, який щорічно вбиває тисячі ягнят в різних областях, так що загальна втрата чисельності тварин висока.

        Domingo  Godinho інформував про ситуацію в Португалії. Зниження чисельності овець від 2 370 000 овець в 2009 до 2 090 000 в 2012, середнє споживання баранини 2,4 кг на душу населення в рік. Португалія є самодостатньою в виробництві баранини  (власне виробництво  75%). Виробництво забійних ягнят інтенсивне,  є інтерес щодо легких забійних ягнят. Поголівя кіз є стабільним  на рівні 403 000. тварини в 2012 році. В Португалії також  проблема віку фермерів, тільки 3% молодих фермерів.  Ще однією проблемою є висока вартість електронної ідентифікації, так  при експорті ягнят в Іспанії вона вище, ніж ціна транспортування тварин. Це по суті непотрібні адміністративні витрати, які не подобаються  фермерам. 

         Chris Lloyd  повідомив, що у Великобританії існує більше 50 000 виробників яловичини і овець. У Великобританії є програма „Better Returns Programme“ для фермерів, щоб отримати достатню інформацію. Програма видає інформацію про розведення і відтворення, селекцію, відбор тварин для цілей забою, а також практичні поради та досвід у необхідних областях. Є важливими практична інформації, що тільки 60% тварин, забитих на бойні підходять для забою на мясо (40% тварин потребують подальшої відгодівлі). Фермери мають можливість проконсультуватися і задати експертам питання безпосередньо. Доступна сторінка в інтернеті http://www.eblex.org.uk . Існує віртуальний програма для фермерів для оцінки якості забійних тварин.

   Висновок форуму:

    Сектор овець має можливість розвитку. Існує ринок в ЄС, але і в світі, де ви можете розмістити виробництво, наприклад, Китаю та інших азіатських країн. Баранина є чутливим. Баранина є одним з найдорожчих виду м'яса. У секторі, необхідно якомога більше людей. Сектор бореться з такими проблемами, як відсутність землі, брак ресурсів, відсутність людей, зміна клімату, хвороби, що загрожують і зоонози. Важливий висновок форуму є необхідність більш тісно співпрацювати, використовувати нові знання науки. Необхідна співпраця для фермерів, переробників і торгівлі для розвитку сектора овець. Зростаюче населення людей це  потенційний ринок для баранини.

 

     Джерело  : Správy z Bruselu. Správa z Medzinárodného ovčiarskeho fóra За матеріалами сайту http://www.sppk.sk/index.php?start&pl=130&article=4664

 

Статті баранина від ферми до столу

 

Овеча ферма Зелений Дуб

 

    Романівські вівці це унікальна генетично чиста і одна з найбільш перспективних порід в світі.   Вона має високу плодючість (зазвичай 3-4 ягнят за окіт)  і поліестричність.   Вівці здатні приходити в охоту і давати потомство в усі сезони року.
      Романівські барани найкращі стимулятори і пробники. Вони мають високе лібідо протягом всього року і здатні в  короткі терміни охоплювати більше овець, ніж барани інших порід.

    При промисловому схрещуванні  романівських овець з іншими породами в повній мірі проявляється гібридна сила при високій плодючості.

 

Погода на фермі Зелений Дуб
  Погода в Україні
Наші партнери:
  Торф'яні субстрати для аматорів та професіоналів
  Мозаїка в архітектурі і дизайні

 

 

 

© 2012 ПП Кардаш   Усі права захищені. Останні зміни: 02.02.2015.