Гібриди романівських та саффольських овець

Обговорення питань гібридизаціїї, економічна ефективність міжпородних гібридів

Гібриди романівських та саффольських овець

Сообщение kardash » 12 мар 2012, 22:38

Чи має хтось досвід вирощування гібридів, як проявляється гібридна сила та успадкування корисних ознак?
Ми маємо пару саффольських овець . Цього року отримали від трьох романівських овець 11 гібридних ягнят (4+3+4). Тобто зберігається багатоплідність. Ягнята народилися без проблем. Можна подивитися відео http://www.youtube.com/watch?v=IY1OhWa08Cw . Колір білий, світлокоричневі плями успадкований від барана .
Саффольська вівця народила від романівського барана одне крупне ягня світлого кольору. Все в маму, навіть розмір від саффолка. Від романівського тата в першому поколінні нічого.
Изображение
kardash
Администратор
 
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 23:28
Откуда: Здолбунів

Re: Гібриди романівських та саффольських овець

Сообщение док » 06 апр 2012, 13:51

Унікальна романівська порода овець генетично чиста. Власне за це її люблять в Америці та в Європі. При схрещуванні з іншими породами в повній мірі проявляється гібридна сила. Гібридні високопродуктивні отари в майбутньому завоюють ринок баранини.
Четвірки, п'ятеро близнят і навіть семеро нормальна продуктивність романівської вівці. У романівських овець феноменально раннє статеве дозрівання. Можуть розмножуватися в будь-який місяць року. Це дозволяє мати молоду ягнятину практично цілий рік. Окот кожні вісім місяців або три рази протягом двох років з 3-4 ягнят кожного разу. У поєднанні з активністю , великою життєздатністю новонароджених, що сприяє виживанню ягняти, це дає вражаючі можливості для виробництва баранини.
Чистокровні романівські ягнята народжуються чорними і поступово набирають сріблясто-сірого кольору. Колір втрачається на першому схрещуванні. Більшість 1/2 романівських ягнят народжуються білими (навіть 1/2 саффолк). Деякі з них народилися сіруваті, кремові з темними плямами.
Всілякі спроби покращити романівську вівцю за рахунок інших порід не мали успіху. Більш ефективним виявився інший підхід - покращення інших , в першу чергу мясних та молочних , порід з допомогою романівських. Практичне застосування генетики з романівськими вівцями це схрещування, щоб отримати високу продуктивність 1/2 гібридів і мати "машину для ринку баранини", яка буде виробляти від 250 до 300 відсотків ягнят кожні вісім місяців.
Науковці відділу науки тварин Університет штату Оклахома http://www.ansi.okstate.edu/breeds/sheep/romanov/ вважають, що секрет виживання в овечому бізнесі може бути в використанні 1/2 романівських овець. Гібрид виглядає як звичайна вівця, але працює як романівська - дає 2-3 життєздатних ягнят кожні 8 місяців, які через 3-4 місяці можуть іти на ринок та давати прибуток.

Гетерозис (гібридна сила) — явище, коли перше покоління гібридів, одержаних у результаті неспорідненого схрещування, має підвищені життєздатність, продуктивність, ріст, стійкість проти шкідників, хвороб тощо.
Последний раз редактировалось док 07 апр 2012, 10:07, всего редактировалось 2 раз(а).
док
 
Сообщения: 98
Зарегистрирован: 15 мар 2012, 00:21

Re: Гібриди романівських та саффольських овець

Сообщение kardash » 07 апр 2012, 00:01

За даннями Всероссийского НИИ животноводства при скрещивании овец полутонкорунных пород с романовскими баранами уже в 3-ем поколении получается 60-70% помесей желательного типа, которые при разведении «в себе» дают к отбивке до 200 ягнят на 100 маток с межевой романовской овчиной в 9-ти месячном возрасте, отвечающей требованиям стандарта. При убое на мясо, масса тушки баранчика в 7-ми месячном возрасте составляет 17 кг, в 9-ти месячном -21 кг высококачественной молодой баранины, что на 12-15% больше романовских сверстников. Мясо-шубные овцы в типе романовской породы полиэстричные и более технологичны. Ягнята от них рождаются крупнее романовских, сохранность к отбивке у них выше. В результате затраты труда на их выращивание сокращаются, а выход ягнят к отъёму от маток получается наравне с романовскими.
Как показывают исследования НИИ животноводства, методом скрещивания местных пород можно ускорить восстановление численности романовских овец.

Производственная система получения, переработки и реализации продукции романовского овцеводства, разработанная Всероссийским НИИ животноводства http://www.ekonomika-vij.narod.ru/files/6.doc
kardash
Администратор
 
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 23:28
Откуда: Здолбунів

Re: Гібриди романівських та саффольських овець

Сообщение kardash » 29 апр 2012, 22:01

Саффольська порода (Suffolk) скоростиглих напівтонкорунних м'ясо-вовняних овець була виведена в 19-му столітті у Великобританії в графстві Саффолк схрещуванням норфолкських овець з саутдаунськими баранами. Саффольська порода була визнана як чиста порода в 1810 році. З тих пір вона багато років ретельно і поступово поліпшувалася для використання в комерційних стадах виробництва ягнят на забій, а не для подальшого розведення. Дорослі барани важать 100-120 кг, матки 60-70 кг. Настриг вовни з баранів 5-6 кг, з маток 3-3,5 кг. Шерсть 56-58-го якості, товщина волокна 23-33 мк, довжиною 7-10 см. Вихід митої вовни близько 60%. Плодючість 130-140 ягнят на 100 маток. Розводять породу в Великобританії, США, Австрії та інших країнах. Порода використовується для індустріального виробництва мяса та шерсті, особливо при схрещуванні з багатоплідними породами овець, зокрема романівськими.
Саффолк гібридні ягнята дозрівають при хорошій забійній вазі в віці 10-14 тижнів від народження. Порода ідеально підходить для жорстких економічних вимог сучасного виробництва м'яса овець завдяки швидким темпам росту від народження до забою та низьким витратам на виробництво. Ранньостиглість гібридних саффольських ягнят дозволяє комерційним виробникам продавати ягнят перед щорічним сезонним надлишком. Тим не менш гібриди можуть бути вирощені на більш важку вагу без отримання надлишкового жиру, знову надаючи виробникам ягнятини свободу вибору кращого часу для продажу.

Відео
Suffolk Sheep Society Sale Shrewesbury 2011 http://www.youtube.com/watch?v=p2X-yfOVEdQ
Suffolk Sale Stirling July 2011 Amended http://www.youtube.com/watch?v=k_BkQ8vMIbs
kardash
Администратор
 
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 23:28
Откуда: Здолбунів


Вернуться в Міжпородне схрещування в вівчарстві

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron