Поведінка овець. Вівці стадні тварини

Чат, доброзичливі плітки під миску смаженої ягнятини...

Поведінка овець. Вівці стадні тварини

Сообщение ram » 30 авг 2013, 23:54

Вівці стадні тварини, часом це призводить до трагічних наслідків


DAILY NEWS, Friday, November 12, 2010, 2:34 PM http://www.nydailynews.com/news/world/50-sheep-commit-mass-suicide-jumping-cliff-turkey-article-1.455912
More than 50 sheep commit mass suicide by jumping off cliff in Turkey

Більше 50 овець загинули, стрибнувши з високої скелі в Туреччині.

Більше 50 овець під час перегону у Туреччині стрибнули з високої скелі та загинули з вчинивши непоясненене і неспровоковане масове самогубство. Господар овець побачив як його тварини а з ними і його гроші зникають у повітрі, коли одна вівця раптом стрибнула з обриву, а за нею інша частина череди. В цілому під скелею були знайдені 52 трупи. Вівці призначалися як жертовні тварини до свята Ід аль-Адха, яке мусульмани всього світу відзначають, жертвуючи тварини.
ram
 
Сообщения: 39
Зарегистрирован: 06 апр 2012, 01:03

Re: Поведінка овець. Вівці стадні тварини

Сообщение ram » 31 авг 2013, 00:08

Ще один випадок масової загибелі овець "за компанію".

Ще в 2005 році турецька газета Aksam повідомила, що близько 1500 овець стрибнув з обриву також у Туреччині. Перші 450 овець або близько того загинули при падінні інших тварини врятувалися оскіль ки удар був помякшений трупами. Хіба це справді надприродне почуття єдності чи це просто дурість тварин?
http://usatoday30.usatoday.com/news/offbeat/2005-07-08-sheep-suicide_x.htm

Повідомлення Associated Press, П'ятниця, 8 липня 2005, 9:30
У Туреччині близько півтори тисяч овець учинили спробу масового самогубства. Незвичайний випадок стався недалеко від містечка Гевас у східній турецькій провінції Ван.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, одна з овець величезної череди з невідомої причини стрибнула в крутий яр. За її прикладом пішли одна за одною ще близько 1 500 тварин. За всім цим дійством спостерігали ошелешені вівчарі, які саме сіли пообідати.

Унаслідок інциденту загинуло, щонайменше, 450 овець. Іншим життя врятували тіла побратимів, які стрибнули у яр раніше, - купа туш просто пом’якшувала падіння.

"Ми нічого не можемо вдіяти. Усі вони втрачені", - сказав Невзат Байхар, член однієї з 26 родин, чиї вівці разом паслися в череді.

Загальний збиток для власників тварин склав близько 100 тисяч доларів. Це значна сума для жителів країни, де середній показник ВВП на душу населення складає близько 2 тисяч 700 доларів.

"У середньому в кожної родини було 20 овець", - сказав Абдулла Хазара, ще один місцевий житель. "Але зараз лише в кількох родин залишилися вівці. На нас чекають складні часи", - підсумовує він.
ram
 
Сообщения: 39
Зарегистрирован: 06 апр 2012, 01:03

Re: Поведінка овець. Вівці стадні тварини

Сообщение док » 10 сен 2013, 23:51

При небезпеці вівці намагаються опинитися в центрі стада і вижити за рахунок товаришів

Вчені з Королівського ветеринарного коледжу при Лондонському Університеті ( Royal Veterinary College of the University of London ) показали , що поведінка овець при небезпеці мотивується бажанням опинитися в центрі стада і вижити за рахунок сусіда. Їх опублікована в журналі Current Biology (http://www.cell.com/current-biology/retrieve/pii/S0960982212005295). Автори єкспериментували з отарою з 45 овець, на кожній вівці встановили приймачі GPS, які записували траєкторії руху тварин. Такий же пристрій закріпили на вівчарці яка виконувала роль «хижака». Записані треки потім аналізували на комп'ютері. Виявилося , що поведінка кожної вівці при небезпеці пояснюється єдиним прагненням - бажанням опинитися в центрі стада , а зовсім не втекти від собаки , як можна було б сподіватися. Навіть коли на шляху між відсталою вівцею і отарою з'являлася собака , тварина не втікала , а знову намагалася потрапити ближче до центру. На думку вчених , така поведінка збільшує шанси вівці на виживання за рахунок інших особин і є в чистому вигляді егоїстичною поведінкою .Вчені давно припускали , що поведінка тварин у зграї пояснюється егоїстичними міркуваннями , але такі чіткі і однозначні дані їм вдалося отримати вперше . Крім мотивів індивідуальної вигоди , тварини в зграях можуть керуватися й іншими міркуваннями.

Selfish-herd behaviour of sheep under threat , Current Biology, Volume 22, Issue 14, R561-R562, 24 July 2012

Andrew J. King, , Alan M. Wilson, Simon D. Wilshin, John Lowe, Hamed Haddadi, Stephen Hailes and A. Jennifer Morton

1 Structure and Motion Laboratory, The Royal Veterinary College, University of London, Hatfield, Hertfordshire AL9 7TA, UK
2 Department of Computer Science, University College of London, Gower Street, London WC1E 6BT, UK
3 Department of Pharmacology, University of Cambridge, Tennis Court Road, Cambridge CB2 1PD, UK
док
 
Сообщения: 98
Зарегистрирован: 15 мар 2012, 00:21


Вернуться в Вівчарська колиба

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron