Генна інженерія в вівчарстві

Чат, доброзичливі плітки під миску смаженої ягнятини...

Генна інженерія в вівчарстві

Сообщение док » 01 дек 2012, 13:17

НОВИНИ. Китайські генетики клонували вівцю з «дієтичним» м’ясом


За повідомленням агентства Рейтер китайським вченим вдалося отримати генетично модифіковану вівцю, в геном якої був введений ген, відповідальний за продукувння «хороших» жирів. Другим донором гена був вибраний круглий хробак Caenorhabditis elegans, який широко використовується як модельний організм в генній інженерії.
Трансгенну вівцю назвали Пен Пен (Пен Пен, за іменами вчених , які проводили клонування). Вона народилася в 26 березня 2012 року. Дослідники запевняють, що ягня здорове і розвивається нормально.
Науковий проект клонування розпочався два роки тому. За цей час біологам вдалося змінити стандартну процедуру клонування і створити більш спрощену методику "ручного клонування", як її назвали дослідники. За їхніми словами, ручне клонування є новою технікою з великим потенціалом, він дешевший ніж звичайне клонування і може бути виконаний в польових умовах без складного обладнання. Тобто новий метод дозволяє домогтися більшої ефективності процедури в умовах специфічного клімату і нестачі сучасного обладнання. Вчені визнають наявність етичної проблеми і проблеми безпеки при впровадженні генетично модифікованих продуктів в практику харчування людей.
Донором клітинного матеріалу стала вівця вовняної породи китайський меринос.. У геном вівці ввели ген, відповідальний за виробництвоомега-3 поліненасичених жирних кислот з аскариди C. elegans. Трансгенну яйцеклітину імплантували сурогатній матері, що виносила Пен Пен. У повідомленні не наводиться кількість зроблено попередніх спроб.

Багато вчених вважають поліненасичені жирні кислоти дуже корисними для харчування людини. Жири омега-3 є незамінними (подібно вітамінам) елементами харчування людей, оскільки вони не виробляються в організмі людини. Зазвичай в якості джерела омега-3 поліненасичених жирних кислот використовують рослинні олії, різноманітні горіхи, морепродукти, морську рибу і риб'ячий жир. Китайські «батьки» Пен Пен сподіваються, що тепер дієтичне овече молоко і м'ясо можуть стати загальнодоступним джерелом цих речовин.


Російські вчені заявили про розшифровку ДНК рослин віком 55 мільйонів років та збираються клонувати стародавніх тварин , зокрема мамонта і коня. Південнокорейські вчені запевняють, що клонували койота.
http://vivci.kardash.com.ua/pen%20pen.htm
док
 
Сообщения: 98
Зарегистрирован: 15 мар 2012, 00:21

Вернуться в Вівчарська колиба

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron