Регулювання кількості баранців та ярок в потомстві

Місце для обміну ідеями, історіями, і для вирішення проблем, пов'язаних з розведенням овець та окотом

Регулювання кількості баранців та ярок в потомстві

Сообщение док » 04 апр 2013, 22:44

Зараз нарощую поголів'я романівських овець. Проте виникла проблема - приблизно 70% ягнят симпатичні баранчики !!!???
Ще більше розчарували лакауни. Три дорогих овечки народили по одному ягняті, і всі баранці!!!
Маю ще заананську козу. Сподівався що хоч вона не підведе. І що ви думаєте? Саме так - родила три гарненьких біленьких козлики !!!
док
 
Сообщения: 98
Зарегистрирован: 15 мар 2012, 00:21

Re: Регулювання кількості баранців та ярок в потомстві

Сообщение kardash » 04 апр 2013, 22:47

Співвідношення омега-3 і омега-6 жирних кислот в раціоні овець може змінити кількість ярок і баранців в окоті - "зерно" для дівчаток, "риба" для хлопчиків?
Чи може материнська дієта впливати на співвідношення статей в потомстві? Цікавих висновків дійшли австралійські вчені. За даними дослідженнь, проведених NSW Department of Primary Industries Нового Південного Уельсу (Австралія), співвідношення поліненасичених жирних кислот омега-6 до омега-3 в раціоні матері має значний вплив на співвідношення статей в потомстві. При цьому в нещодавно опублікованих результатах іншої групи вчених (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18541015 ) представлені докази того, що в більшій мірі саме материнська дієта, збагачена захищеними від розкладу в рубці поліненасиченими жирними кислотами, а не стан материнського організму (вгодованість), впливає на співвідношення статей в окоті.
Изображение


Якщо овець годувати кормами, збагаченими омега-6 жирними кислотами то народжувалися більше жіночих особин, тоді як дієта, збагачена омега-3 жирними кислотами привела до збільшення числа чоловічого потомства.
Керівник робіт доктор Клейтон здивований і захоплений результатлом багаторічної роботи, і вважає їх перспективними для регулювання процесом відтворення овець в отарі. Дослідники отримали зміщення співвідношення статей на 15%.
Дослідження проводилися на групі з 300 овець, які розділили на дві групи. Перша група отримувала раціон, збагачений омега-6 жирними кислотами (зерно вівса). Друга група була на раціоні, збагаченому омега-3 жирними кислотами ( гороховий силос). Такі корми скормлювали вівцям на протязі шести тижнів до запліднення та трьох тижнів після запліднення. Після окоту визначили 15-відсоткове збільшення числа ярок від овець які годували кормами з високим вмістом омега-6 жирних кислот (зерно) в порівнянні з тими, які годували кормами з високим вмістом омега-3 жирних кислот (гороховий силос). Вчені були здивовані тим, що дієта може мати такий вплив на стать ягнят. Изображение

Ліва діаграма - кормили силосом, переважають баранці.
Права діаграма - кормили зерном, переважають ярки.

Попередній висновок такий - якщо необхідно мати дівчаток (нарощування поголів’я, молочний напрямок ) необхідно годувати кормами з високим вмістом омега-6, якщо потрібні баранці (мясний напрямок, племінні тварини) рекомендується харчування з високим вмістом омега-3.
В даний час дослідження продовжуються на більшій групі овець.
Це цікаво. Проте інші дослідження виявили значний вплив віку батьків, зрілості яйцеклітини, проміжку часу від окоту до запліднення та кількості ягнят в попередньому окоті.
Изображение

Найбільш вагомі фактори, що впливають на співвідношеняя чоловічого і жіночого потомства і які можна якось регулювати - корми (Food), стан організму матері (Condition), вага (Weight).

1.Omega-3 and Omega-6 Fatty Acids in the Diet Can Alter Offspring Sex Ratio - Grain for Girls, Fish for Boys? http://www.sciencedebate.com/science-blog/omega-3-and-omega-6-fatty-acids-diet-can-alter-sex-ratio-grain-girls-fish-boys
2. Green MP , Spate LD , Parks TE , Kimura K , Murphy CN , Williams JE , Kerley MS , Green JA , Keisler DH , Roberts RM . Nutritional skewing of conceptus sex in sheep: effects of a maternal diet enriched in rumen-protected polyunsaturated fatty acids (PUFA). Division of Animal Sciences, University of Missouri, Columbia MO 65211, USA. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18541015
3. Catherine Gulliver. Manipulating maternal alter the sex ratio of nutrition of offspring http://www.csu.edu.au/research/grahamcentre/downloads/Beef_Sheep_Presentations/2011/Sheep/Catherine_Gulliver_omega-3_effects_on_reproduction_2011.pdf
kardash
Администратор
 
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 23:28
Откуда: Здолбунів

Re: Регулювання кількості баранців та ярок в потомстві

Сообщение kardash » 04 апр 2013, 23:59

Гіпотеза розподілу статі Триверса- Вилларда (Уілларда)
Можна вважати доведеним той факт що в деяких видів тварин можуть проявлятися статистично значимі відхилення в співвідношенні кількості народжених синів і дочок. Хоча умови і основні механізми, які викликають ці зміни були і залишаються не достатньо виясненими.
У 1973 році зоологи Тріверс і Віллард (Уіллард) висунули гіпотезу (generalized Trivers-Willard hypothesis), яку потім так і назвали - «гіпотеза Тріверса - Вілларда». Міркували вони приблизно так. Природний відбір повинен закріплювати механізм розмноження, який дозволяє передати свої гени як можна більшій кількості внуків, правнуків і т. д. У ситуації полігінії (Полігінія (від грецьког πολύς «Чисельність» и γυνή «жінка, жіноча особа», багатожонство)-. Форма шлюбу, яка полягає у тому, що чоловік перебуває відразу у декількох шлюбних зв'язках з жінками) для цього доцільно б народити діточок-самців, які стануть домінантними в зграї. А якщо у них не вийде стати домінантними? Тоді, можна вибрати більш надійний шлях: понароджувати самок, які вже точно відіграють свою еволюційну роль, хоча б кого-небудь та народять. Який варіант кращий? Тріверс і Віллард вважали, що якщо благополуччя батьків (наприклад, їх вгодованість) якось впливає на благополуччя потомства, то тим батькам, у яких все добре, еволюційно вигідно ризикувати і народжувати хлопчиків. А коли у батьків справи йдуть не дуже добре, то краще не ризикувати і народити дівчаток. Звичайно, рішення приймають не вони, а природа: співвідношення статей в потомстві якось регулюється через гормональний статус батьків, залежний від їх фізичного благополуччя. Ця гіпотеза статистично підтвердилася на прикладі різних ссавців. За мільйони років еволюції слабка стать пристосувалася – самки, що знаходяться в сприятливих умовах проживання, більше схильні народжувати хлопчиків. При природному доборі, у важкі часи перевага віддається дітворі жіночої статі, а в більш легких умовах існування - все найкраще пропонується синам. І ще - якщо у батьків є якісь риси, які вони можуть передати своїм дітям і які принесуть більшу користь синам, ніж дочкам, то у них народиться більше хлопчиків. І навпаки, якщо у батьків є риси, які вони можуть передати дітям, і які принесуть більшу користь дочкам, то у них народиться більше дівчаток.
Тріверс і Уіллард зазначили, що в полігамних видів, невелика частка самців, як правило, ті, які є більш великими і агресивними, мають можливість дати потомство, в той час як самці з низьким рейтингом часто взагалі не мають на це шансів. На відміну від самців, більшість самок, незалежно від їхнього соціального статусу і стану організму, завагітніють шляхом спарювання від цієї обраної групи самців. У таких видів, батьки часто відіграють незначну роль у вихованні молоді. Гіпотеза розподілу статі Тріверса і Уілларда передбачає, що жінки в кращому стані тіла будуть прагнути народжувати потомство статі, яка дасть більшу кількість дітей та внуків, а саме самців. Їх сини виграють і, швидше за все, як і дорослі, приєднатися до елітної групи самців-плідників. Як наслідок, такі жінки можуть передавати свої гени більшій кількості своїх онуків. Навпаки, щодо самок нижчих в соціальній структурі, або в слабкому стані організму можна очікувати народження жіночого потомства, тому що їх дочки, а не сини, швидше за все, матимуть більшу тривалість успішного репродуктивного життя. Чоловіки, народжені високопоставленими / ситнішими жінками, у свою чергу, маюти більший репродуктивний успіх, ніж їх слабші однолітки .
Закономірність, що жінки в кращому стані організму будуть народжувати більше чоловічого ніж жіночого потомства спостерігається в оленя , козулі , зрілих овець,, домашніх свиней, а такожу у ряду інших видів, хоча є й винятки.
kardash
Администратор
 
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 23:28
Откуда: Здолбунів

Re: Регулювання кількості баранців та ярок в потомстві

Сообщение kardash » 07 апр 2013, 23:47

Відповідно з хромосомною теорією спадковості стать потомства залежить від набору батьківських статевих хромосом у момент запліднення - чи буде він гомогаметним або гетерогаметним. Тим самим співвідношення статей у приплоді залежить від випадкової зустрічі і злиття гамет з тим чи іншим набором статевих хромосом. Згідно теорії ймовірності цим пояснюється народження в нормі половини самців і половини самок, а відхилення від норми викликані різною життєздатністю гамет, наділених різними статевими хромосомами, неоднаковою здатністю до виживання чоловічих і жіночих зародків в процесі ембріонального розвитку і т. д., тобто різноманітними вторинними причинами .
Далеко не завжди співвідношення статей 1:1 влаштовує тваринників. У чисто молочному тваринництві вигідніше, щоб народжувалися переважно телиці; ярки, кози в м'ясному птахівництві, при організації бройлерного виробництва, звичайно, вигідніше, якби виводилося більше півників, оскільки вони в забійному віці (80 днів) важать приблизно на 200-300 г більше, ніж молодки ; в тонкоруннім вівчарстві барани і валухи дають більше вовни і м'яса, ніж матки, і т. д. Тому не вщухає інтерес до можливості регулювання статі потомства сільськогосподарських тварин. А про те що це не зовсім випадковий процес свідчать численні експерименти та спостереження. Хоча чітких рекомендацій, які дають реальну гарантію, для конкретних тварин небагато.

Изображение

У експериментатах на лабораторних тваринах і в практиці тваринництва відзначається значне відхилення від теоретичного співвідношення статей 1:1. Так ще спочатку 20-го століття Р. Гертвіг (1912) і його учень Кушакевич (1910) довели що вирішальним чинником у зміщенні співвідношення статей у жаб Rana esculenta є ступінь зрілості яйцеклітини. Методика проведення експерименту досить проста. Оскільки відкладання яєць є рефлексом на обійми самця, самка зазвичай не кладе яєць у його відсутності. Підпускаючи самців до самок в певний час вчені встановили, що при заплідненні «свіжих» яєць в потомстві буває нормальне співвідношення статей 1: 1, а при заплідненні перестиглих яєць (через 3-4 діб після їх дозрівання) усі жабенята виявлялися самцями. Сцемере (1958), регулюючи час підпускання самців кроликів до самок, отримав подібний результат - при перестиглих яйцеклітинах з 347 народжених кроленят велика частина (201) були чоловічої статі.
У дослідах на канарках Хіп (1907) зазначав, що в умовах гарного освітлення, обмеженого годування і постійної температури вилуплюється в 3 рази більше самців, ніж при утриманні птахів в темному приміщенні, на надмірному раціоні та при змінній температурі.
У кроликів Хейс (1921) визначив досить чітку залежність співвідношення статей в потомстві від хронологічної послідовності спаровування з самцями. Так, від першої злучки в потомство було 56% самців, від десятої - 44,4% і від двадцятої - 21,8%. Джол (1924) в дослідах на курях зазначав значний вплив на стать потомства інтенсивності статевої діяльності самок. Виявилося, що при інкубації перших 20 яєць, знесених молодками, в потомстві помітно переважали півники (62,9%); при інкубації другої партії яєць, тобто з 21-го по 40-е яйце від початку кладки - (кожна партія складалася з 20 яєць), півників було 57,4%, у третій партії - 45%, у четвертій - 44,6%, у п'ятій - 37,6% і в шостий, яка складалася з яєць, знесених послідовно під номерами від 101 до 120 , відсоток півників знизився до 32,5. Однак у більш пізніх роботах Калленбаха (1929) і М. Хороша (1936) це положення про залежність співвідношення статей у курей від їх попередньої яйцекладки не підтвердилося.

Регуляция соотношения полов в потомстве http://antiworlds.ru/53177-regulyaciya-sootnosheniya-polov-v-potomstve.html
Catherine Gulliver. Manipulating maternal alter the sex ratio of nutrition of offspring http://www.csu.edu.au/research/grahamcentre/downloads/Beef_Sheep_Presentations/2011/Sheep/Catherine_Gulliver_omega-3_effects_on_reproduction_2011.pdf
kardash
Администратор
 
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 23:28
Откуда: Здолбунів

Re: Регулювання кількості баранців та ярок в потомстві

Сообщение kardash » 08 апр 2013, 00:15

Багатьма авторами відзначається вплив віку батьків на співвідношення статей у приплоді. Є. А. Богданов (1914) на вибірці з 1700 лошат встановив, що у випадках, якщо кобили були молоді, а жеребці старше 10 років, то в приплоді на 100 кобилок доводилося 112 жеребчиків, якщо ж матері були старшими, а батьки молодшими 10 років, то на 100 народжених кобилок приходилося 84 жеребчики. Досить закономірну тенденцію наростання відсотка ярок у приплоді в міру збільшення віку маток зазначає І. Я. Авер'янов зі співробітниками (1952), С. П. Поспєлов (1953), А. П. Лукина (1953) і Д. А. Амманіязов (1955 ). На прикладі каракульських овець радгоспу «Улус» (Узбекистан) І. А. Аверьянов зі співробітниками, крім того, показали, що спаровування баранів З-x років і молодих маток 1-2-х років дало помітне переважання в потомстві баранчиків.
Великий матеріал з цього питання був проаналізований на свинях великої білої породи племгоспу «Вінці-Зоря» в роботі І. В. Смирнова і Ю. М. Лисенка (1957). В обробку увійшли дані за 1948-1952 рр. по 1754 опоросах і 16697 поросятах (від 252 маток і 67 кнурів). Вік маток (без урахування віку кнурів) впливав на стать потомства таким чином: в дуже молодих і найбільш старих маток у приплоді на 100 свинок народжувалися по 130-140 хрячків, тоді як у маток середнього віку (3-4 років) співвідношення статей в пометах було близьким до норми (103-107 кнурів на 100 свинок); від молодих кнурів у віці одного року (незалежно від віку маток) у приплоді на 100 свинок доводилося 98,7 хрячков, тоді як від старих (в віці 5 років) кнурів ця цифра зросла до 128,97.
Можна зробити висновок, що як дуже старі, так і дуже молоді самці (організм яких ослаблений) при спарюванні з матками середнього віку дають в приплоді помітно більше самок, і дуже молоді і дуже старі самки при спарюванні їх з кнурами середнього віку дають явне переважання в потомстві самців.

У великої рогатої худоби бестужевської породи В. В. Петропавлівський (1952) встановив, що корови 10 років і старше давали на 100 народжених телиць 164-188 бичків, а молоді корови - відповідно 104,6.
У курей Хейс (1954) виявив наростання відсотка півників в потомстві в міру збільшення віку батьків: від однорічних птахів 50,5% курчат були чоловічої статі, від 2-річних - 54,2%, від 3-річних -53,1% і 4-річних -62,9%.
Про роль віку батьків у визначенні статі потомства С. Б. Жегалов (1950) у своїй оглядовій роботі наводить наступні дані. У дослідах на білих щурах було встановлено, що дуже молоді самки, у віці 2,5-3 місяців, при спарюванні з більш старшими самцями, у віці 1 - років, дали в потомстві на 100 самок 170 самців; у зворотному варіанті досліду - від більш старших самок і дуже молодих самців - на 100 народжених самок доводилося 34,4 самця.
При обробці численних даних з практики розведення сріблясто-чорних лисиць вдалося виявити, що як у молодих самок (1 - 2 роки), так і у дуже старих (8-9 років), незалежно від того, з якими самцями їх спарювали, в приплоді помітно переважають щенята чоловічої статі. При більш детальному аналізі цього питання С. Б. Жегалов приходить до висновку, що не вік батьків сам по собі впливає на співвідношення статей в потомстві, а сукупність факторів, що визначають їх фізіологічний стан, в тому числі такі, як стан здоров'я, тривалість відпочинку після пологів, кількість щенят і т. д. Зокрема, відзначено, що в дуже багатоплідних пометах (від 7 до 10 цуценят) помітно зростає відсоток самців (134,7 на 100 самок).
Ймовірно, саме ця обставина - ступінь життєвості батьківських особин,особливо материнських організмів, - лежить в основі відзначеної А. П. Лукіної (1953) різниці в співвідношенні статей потомства при реципрокному схрещуванні сірих і чорних каракульських овець. Нагадаємо, що сірі каракульські вівці відрізняються зниженою життєздатністю. При схрещуванні сірих маток з чорними баранами відзначається менше випадків народження двійнят ягнят і явне переважання в потомстві баранців, тоді як в реципрокному спаровуванні - від чорних маток і сірих баранів відсоток двійнят значно вище і в приплоді відзначається більшу кількість ярочок.
Реципрокне схрещування - два експерименти зі схрещування, що характеризуються прямо протилежним поєднанням статі та досліджуваної ознаки. В одному експерименті самця, що має певну домінантну ознаку, схрещують з самкою, що має рецесивну ознаку. У другому, відповідно, схрещують самку з домінантною ознакою і самця з рецесивною ознакою.Використовується для визначення ролі статі в успадкуванні ознаки, а також дозволяє визначити, від кого з батьків передаються потомству цитоплазматичні спадкові чинники. Для проведення реципрокного схрещування батьківські форми повинні бути чистими лініями.
Цікаві закономірності були виявлені І. В. Смирновим і Ю. М. Лисенка (1957) при аналізі впливу на стать потомства у свиней ще одного чинника - «біологічного відпочинку» маток, під яким розумілася тривалість періоду від опоросу до наступного успішного парування. При дуже коротких проміжках «біологічного відпочинку» маток спостерігається різке збільшення в приплоді відсотка хрячків, і, навпаки, при дуже тривалому періоді такого відпочинку в приплоді спостерігалося майже в 4 рази більше свинок.


Работы Богданова в генетике. http://antiworlds.ru/53176-vliyanie-vozrasta-roditeley-na-sootnoshenie-polov-v-priplode.html
kardash
Администратор
 
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 23:28
Откуда: Здолбунів


Вернуться в Розведення і окот

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron