головна від ферми до столу про нас фотогалерея Зелений Дуб форум цікаві сайти  контакт стрічка RSS

Романівські вівці www.vivci.kardash.com.ua

Газета «ЕКСПРЕС» стор.16    25 ГРУДНЯ 2014 РОКУ — 1 СІЧНЯ 2015 РОКУ

Є коза, буде здоров'я

Молоко, м'ясо, вовна і жир цієї тварини з деякими хворобами можуть впоратися краще, ніж таблетки

Новий 2015-й за східним календарем вважається роком двох домашніх тварин - кози та вівці. Українці
віддавна знають, що їх молоко, м'ясо, вовна і жир дуже корисні для доров'я.

кози Зелений Дуб

    Чому? Про це детально розповіли Андрій Кардаш, керівник овечої ферми, та Наталія Банковська, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник На­ціонального медуніверситету імені О.О. Богомольця.

— Зараз, у сезон застуд та запалень, серед людей тільки й чути поради: "погрійтеся в овечих шкарпетках" чи "попийте козячого молока" - і, мовляв, застуду як рукою зніме. Чи це правда?

    А. Кардаш:

   —Вівці справді діляться своїм теплом із людиною, бо за сезон з однієї особини можна мати до 5 кілограмів вовни (для прикладу, для виготовлення ліжника потрібно 2 - 3 кілограми) Тож, якщо ви перемерзли, попийте гарячого чаю і накрийтеся овечою ковдрою - і хвороби як не було!

    Ну а жир (і козячий, і баранячий) має лікувальні властивості, його дуже корисно застосовувати при хворобах дихальних шляхів (зокрема, при бронхітах, захворюваннях легень). Саме цей жир треба класти до теплого молока з медом (а не масло, як чомусь прийнято вважати) для лікування. А від утоми при виснаженні допоможе зелений чай із додаванням пів чайної ложки баранячого жиру. Спробуйте, це справді діє!

 

А козяче та овече м'ясо чим корисні?

—Це найбільш екологічно чиста продукція! Повірте, вівця ніколи не буде їсти антибіотиків чи добавок та й узагалі нічого, крім вівса, ячменю та сіна. А баранина не завжди жирна, як прийнято вважати.

  Н. Банковська:

— Баранина — повноцінне дієтич­не м'ясо, що містить білки, жири, вуглеводи. Холестерину в баранині в 2,5 раза менше, ніж у яловичині, й у чотири рази (!) менше, ніж у свинині. У баранячому жирі багато лецитину, що сприяє профілактиці цукрового діабету, нормалізації діяльності щитоподібної залози та покращенню обміну речовин.

Розповідають про якусь ледь не магічну дію козячого молока при пев­них хворобах. Що ви на це скажете?

 А. Кардаш:

— І козяче, і овече молоко дуже поживне та корисне завдяки високо му вмісту білків і жирів. .

Овече й козяче молоко варто пити при ослаблених станах, у разі виснаження, коли є застуда (особливо корисно дітям) чи туберкульоз легень

 

" ПОВІРТЕ, ВІВЦЯ НІКОЛИ
НЕ БУДЕ ЇСТИ АНТИБІОТИКІВ
ЧИ ДОБАВОК".

 

  Н. Банковська:

— Цілу низку дивовижних власти­востей має козяче молоко. По-перше, за якостями схоже на материнське (містить багато цінного білка бета-казеїну). По-друге, завдяки вмісту вітамінів (А, Д, Е, К) та мікро­елементів (фосфор, калій, магній, кальцій, йод, натрій, марганець, фтор) позитивно впливає на зір, регенерацію та стан шкіри, нігтів, волосся, захищає зуби та кістки від руйнування. Це молоко є чудовим засобом для профілактики рахіту, має загальнозміцнювальну дію, забезпе

чує здоров'я судин.Тож рекомендовано його споживати дітям навіть з тримісячного віку.

 Воно засвоюється краще, ніж коров'яче, і навіть при жирності 4 — 4,4% засвоюється 100% цього продукту. Крім того, і козяче молоко містить менше лак­този, ніж коров'яче, тож підходить тим, у кого погано засвоюється саме ця речовина.

Загалом такий напій рекоменду­ють при неврозах, депресивних ста­нах, стресах, анемії, дисбактеріозі. Він найбільш збалансований за вмістом харчових речовин. Це молоко можна зберігати впродовж семи днів (тоді як коров'яче - три). Протипоказане хіба що при панкре­атиті.

  Додам, що високоякісним кисло­молочним продуктом є козячий та овечий сири, які завдяки високому вмісту білків прирівнюють до м'яса. Дуже корисно цей сир споживати при анемії, виснаженні, остеопорозі, проблемах із серцем.

Лариса ПАВЛИК  

 

Статті баранина від ферми до столу

   Овеча ферма Зелений Дуб

 

   Романівські вівці це унікальна генетично чиста і одна з найбільш перспективних порід в світі.   Вона має високу плодючість (зазвичай 3-4 ягнят за окіт)  і поліестричність.   Вівці здатні приходити в охоту і давати потомство в усі сезони року.
    Романівські барани найкращі стимулятори і пробники. Вони мають високе лібідо протягом всього року і здатні в  короткі терміни охоплювати більше овець, ніж барани інших порід.

    При промисловому схрещуванні  романівських овець з іншими породами в повній мірі проявляється гібридна сила при високій плодючості.

 

Наша ферма  з садибою - прекрасне місце для відпочинку та сеансу зоотерапії.  

Садиба Зелений Дуб це:

Овеча ферма і садиба Зелений Дуб
• Зручне проживання
 • Спілкування з домашніми тваринами
• Мальовничі краєвиди
 • Чисте повітря та вода (навколо змішані ліси і жодного промислового підприємства)
 • Збір грибів, ягід, лікарських  рослин
 • Можливість здійснити одноденні піші або велосипедні походи
Погода на фермі Зелений Дуб
  Погода в Україні
Наші партнери:
  Торф'яні субстрати для аматорів та професіоналів
  Мозаїка в архітектурі і дизайні

 

© 2012 ПП Кардаш   Усі права захищені. Останні зміни: 02.01.2015.