головна від ферми до столу про нас фотогалерея Зелений Дуб форум цікаві сайти  контакт стрічка RSS

Романівські вівці www.vivci.kardash.com.ua

   В-а-а!!!  Вівці на галявині біля Білого Дому

 Вівці - контроль небажаної рослинності.

Вівці на південній галявині Білого Дому

 

Питання для ерудитів- «Хто з президентів США пас овець біля Білого Дому»?

Правильна відповідь: "Президент Вудро Вільсон пас овець на південній галявині Білого Дому, щоб зменшити витрати  на догляд за травою".

Довідка: Томас Вудро Вільсон  (28 грудня 1856 - 3 лютого 1924 р.) був двадцять восьмим президентом США  з 1913 по 1921 рік.

Фото з сайту Presidential Pet Museum (музей  президентських тварин – є і такий!)

Відео. Вівці  косять газон біля Білого Дому

 
     

      Вівці формували президентські органічні галявини ще на початку минулого століття.  Конгрес виділив  спеціальні фінансові асигнування на закупівлю овець, щоб підстригати і удобрювати газон в резиденції президента. Використання овець  усуває необхідність в бензинових газонокосарках і нафтопродуктах для них, добривах. Настрижена шерсть була продана, виручені гроші передали Червоному Хресту під час Першої світової війни.

      В цьому є здоровий глузд з кількох причин. Якщо ви ніколи не тримали  овець, дозвольте пояснити. 

      Вівці доглядають газон дуже акуратно. Природні газонокосарки, вони зрізають траву рівномірно на одній висоті, не дуже високо, щоб вона виглядала неохайною і не дуже низько, щоб знищити. На відміну від деяких інших тварин, що пасуться, вівці не виривають дернину.

     Їхній гній, неминучий побічний продукт випасу худоби, не палить траву, рівномірно розподіляється по пасовищу і є чудовим органічним  джерелом поживних речовин. Випасаючи траву вівці не шкодять їй. По газону,  де пасуться вівці, можете вільно ходити,  не ризикуючи у щось вступити. Якщо ви і наступите на щось, то це будуть крихітні акуратні  тверді гранули.  Коли вівці пасуться на одному пасовищі протягом декількох років, кількість багаторічних трав в рослинному співтоваристві має тенденцію до збільшення, створюється міцна дернина, покращується проникнення води і  знижується ерозія.

      Вівці - природні винищувачі шкідливих бур’янів.  Вівці і кози давно використовуються для контролю небажаної рослинності. Їх використання для біологічної боротьби  доцільне в екологічно чутливих районах та  в містах, де неможливо, або заборонено використання гербіцидів. Вівці поїдають в основному різнотрав'я (квіткові рослини) і трави в той час як кози надають перевагу чагарникам та іншим деревним рослинам. Багато з цих бур'янів не можна контролювати за допомогою хімічних, механічних та агротехнічних методів у зв'язку з високою вартістю або низькою ефективністю. В деяких країнах небезпечними є листовий молочай (Euphorbia ESULA),  волошка плямиста (Centaureamaculosa), кудза (Pueraria montana).  Ці бур'яни займають мільйони  гектарів і є настільки агресивні, що  швидко витісняють  всі інші рослини та часто формують монокультуру, забруднюють пасовища. Вони є отруйними для худоби і не поїдаються іншими тваринами. Проте їх охоче споживають вівці, які можуть бути ще одним ефективним інструментом для боротьби з цими агресивними загарбниками. Останнім часом з'явилася відносно нова послуга - випасання худоби за плату.

     Запобігання лісових пожеж . В багатьох місцях вівці використовуються  щоб зменшити загрозу розповсюдження лісових пожеж. Випасаючи високу траву та підлісок, зменшують кількість легкогорючого  матеріалу та висоту рослинності, а також створюють ефективні протипожежні розриви.

         В лісових насадженнях проблема боротьби з бур'янами особливо гостра. Садівники прагнуть звести до мінімуму застосування гербіцидів в плодових насадженнях і  виноградниках. Роль винищувачів бур'янів в посадках ялини та в садах успішно виконують англійські шропширські вівці  (Shropshire). Це одна з найстаріших британських порід овець. Ці вівці не люблять хвої. Докладне керівництво з використання овець в  лісових насадженнях і садах тут http://www.shropshire-sheep.co.uk/publications/SSBA P16 Two Crops Booklet.pdf  (мова англійська). Спеціально "навчені" вівці успішно прополюють виноградники. Суть навчання в тому , що овець кормлять виноградним листям і дають хлористий літій. Вівцям це  не шкодить , але дуже нудить і на рік відбиває бажання поласувати   виноградним листям і ягодами. 

      Випас під ЛЕП. Електропостачальні  компанії "наймають" отари овець і кіз для випасу на ділянках , що знаходяться під ЛЕП у лісових районах. Тим самим зменшуючи ймовірність того, що від випадкової іскри від ліній може початися пожежа та зруйнувати лінію електропередачі і навколишній ліс.

     

      З власного досвіду можна сказати наступне. Ми придбали занедбану ферму, територія якої нагадувала непрохідні хащі з бур'янів та кущів в ріст людини. В травні завезли 40 романівських овець. Уже через два місяці  територія перетворилася на англійський газон з акуратно постриженими кущиками. 

      На жаль вівці не дуже обізнані на тому, які кущі та молоді дерева можна їсти, а які залишити. Тому висаджені молоді дерева та кущі довелося обгорнути металевою сіткою.

Статті баранина від ферми до столу

 

Овеча ферма Зелений Дуб

 

    Романівські вівці це унікальна генетично чиста і одна з найбільш перспективних порід в світі.   Вона має високу плодючість (зазвичай 3-4 ягнят за окіт)  і поліестричність.   Вівці здатні приходити в охоту і давати потомство в усі сезони року.
      Романівські барани найкращі стимулятори і пробники. Вони мають високе лібідо протягом всього року і здатні в  короткі терміни охоплювати більше овець, ніж барани інших порід.

    При промисловому схрещуванні  романівських овець з іншими породами в повній мірі проявляється гібридна сила при високій плодючості.

 

Погода на фермі Зелений Дуб
  Погода в Україні
Наші партнери:
  Торф'яні субстрати для аматорів та професіоналів
  Мозаїка в архітектурі і дизайні

 

 

 

© 2012 ПП Кардаш   Усі права захищені. Останні зміни: 04.04.2013.